Сайдинг. Типи та відмінності

Слово “сайдинг” прийшло до нас від англійського Siding – зовнішнє облицювання, обшивка або зовнішнє покриття. Тому під сайдингом мають на увазі матеріал, який застосовують для зовнішнього оформлення будівель і їх захисту від природних та інших зовнішніх факторів, а також сам процес обшивки.

Найперший сайдинг був з дерева. Його почали застосовувати в Північній Америці в 19-му столітті. Це були гладкі дошки, що прибивались внахлест. Вінілові фасадні панелі з’явились в Канаді та США в 50-х. Саме тоді заявили про себе й інші види сайдингу: металевий, цементний, цокольний.

Сталевий сайдинг в основному використовують при оформленні промислових будівель, складів, цехів. Він дорожчий за інші варіанти, важкий, погано відновлюється після деформацій.

Дерев’яний сайдинг виготовлений з деревини, шляхом стискання і впливу високої температури, з домішками спеціальних смол. Цей тип сайдингу один з найдорожчих. Крім того, у нього коротший термін експлуатації та потребує додаткового догляду, легко спалахує і вбирає вологу.

Цементний сайдинг виробляється з цементу та целюлозного волокна. Іноді використовується при оформленні житлових будинків, дорогий, важкий, незручний в монтажі.

Вініловий сайдинг найпоширеніший через значні переваги. Це сучасний вдосконалений матеріал з довгим терміном служби, протягом якого не втрачає початкового зовнішнього вигляду. Він міцний, надійний і практичний.

Технологія виробництва вінілового сайдингу започаткована в 1957 р. За останні роки вона значно вдосконалилась: підвищена міцність і стійкість до перепадів температур.

Сировина для виробництва вінілового сайдингу  полівінілхлорид (ПВХ) (частка – 80%). Фізичні та хімічні властивості (колір, стійкість до хімічних впливів, міцність, еластичність) сайдингу підсилюють модифікатори, стабілізатори, барвники. Схематична структура добавок10% діоксид титану (для стабілізації структури сайдингу та стійкості пігментів), 15% нижнього шару  карбонат, 1% бутадієн (для стабілізації складу, збільшення зносостійкості і терміну служби сайдингу), модифікатори (для підвищення удароміцності вінілового сайдингу), мастильні речовини (для запобігання прилипання вінілового сайдингу до металу під час виробництва, а також створення гладкої поверхні), концентровані фарбувальні пігменти (для створення потрібного відтінку).

Вініл стійкий до вологості, УФ проміння, низьких та високих температур, кислотних та лужних середовищ, не схильний до гниття і корозії, проникнення комах. Він міцний, термін служби – 50 років, з відмінним збереженням початкових параметрів кольору і форми, «дихаючий», термостійкий, безпечний для навколишнього середовища, не токсичний, простий в монтажі та експлуатації.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + eleven =