Яким чином вологість може вплинути на дерев’яну та ламіновану підлогу

Коли у вашому домі холодно, ви зігріваєтесь опаленням. Якщо жарко назовні, ви можете включити кондиціонер. Але ви коли-небудь думали про те, як температурні умови у вашому домі можуть вплинути на вашу підлогу?

Літо також може приносити високу вологість. Є кілька речей, які вам, можливо, потрібно буде знати про те, як вологість може вплинути на дерев’яну та ламіновану підлогу. Нижче наведено кілька порад щодо того, як зберегти ваш настил у початковій формі.

Підлоги з твердих порід дерева та вологість

Якщо вологість перевищує 55%, це може стати причиною проходження вологи у дерево. Забагато вологи у вашому домі, і дошки підлоги можуть почати розбухати. Цей набряк може створювати тиск між дошками, що, в свою чергу, спричиняє утворення “горбів” або “чашок”. Це вірно для твердих листяних порід та інженерних листяних порід. Пам’ятайте, що в той час, як інженерна листяна деревина може бути більш стійкішою, в порівнянні з твердою листяною деревиною, вона все ще чутлива до вологи.

Ламінована підлога та вологість

Ламінована підлога складається з механічної системи “пресування”, в основі якої – склеєний дерев’яний “пил” . Якщо ця деревина надмірно вбирає вологу, вона починає набрякати, особливо по краях, де менший захист. Стики між планками та замкова система можуть частково або повністю вийти з ладу. Рівні вологості у вашому домі часто піддаються сезонним змінам, а ламінат відповідно до вологи розширюється або звужується. Під час теплої, вологої погоди, ламінат може розширюватися. Під час сухої, холодної погоди, ламінат може зменшуватися, і між кожною дошкою з’являються мікро тріщини. Хоча цей сезонний рух є нормальною характеристикою для ламінованої підлоги, ці ефекти потенційно можуть бути зменшені, дотримуючись кількох правил.

Захист Вашої Підлоги

Щоб захистити вашу підлогу від тріщин, горбів і вигинів, спробуйте дотримуватися цих правил:

  • Чистіть вашу листяну дерев’яну або ламіновану підлогу тканиною, яка злегка змочена рекомендованим миючим засобом.
  • Не мийте вашу підлогу водою щодня, а лише при необхідності та очищайте тільки забруднені ділянки.
  • Ніколи не використовуйте сильно вологі швабри на підлозі з листяних порід, оскільки вода може погіршувати якість дерева і це може погано закінчитись.
  • Не дозволяйте розлитій воді самій висихати на підлозі, це може призвести до більшого пошкодження вашої підлоги. Замість цього спробуйте негайно витерти розлив.
  • Спробуйте зберегти відносну вологість у вашому домі від 35% до 55%, можна виміряти рівень вологості гідрометром. Якщо рівні вологості виходять за межі даного діапазону, внесіть регулювання, наприклад, використовуйте осушувач або холодне повітря. А якщо вам потрібно підвищити рівень вологості, спробуйте використовувати зволожувач для підвищення загальної вологості приміщення.

Підтримуючи рівень вологи у вашому будинку, ви можете забезпечити, щоб ваша листяна деревина або ламінована підлога залишалися під гарантією, а також підтримувати її в найкращій формі. Послідовне, стабільне середовище може призвести до більш стабільної, надійної підлоги з твердої деревини та ламінату.

Схожі статті

Надійне керівництво для типів твердих підлог

Не так давно Вас вважали бідними чи нещасними, якщо у вас вдома не було килимів. О, як змінилися часи! Сьогодні...
Детальніше

Вологостійка та водонепроникна ламінована підлога

Не забувайте про ламіновану підлогу, розглядаючи, який тип підлоги можна встановити у вашому домі. Ламінат має значні переваги, що включає...
Детальніше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × two =