Які бувають види ламінату та їх відмінності

Ламінат – підлогове покриття на основі ламінованих дерево-волокнистих плит (ДВП) високої щільностіСаме ламінуванняце покриття захисною плівкою. В ламінованій підлозі дана плівка – це верхній захисний шар матеріалу.

Вирізняють чотири основних шари, які утворюють ламінат. Верхній шарце захисна плівка з акрилатної або меламінової смоли, функція якої – захист від деформації і стирання. Наступний шардекоративний папір. На цей папір нанесено декор, який ми спостерігаємо в результаті на підлозі. Третій шар ламінатунесучий, виготовлений з плити HDF (ДВП високої щільності). Саме цей шар відповідає за товщину ламінату, його вологостійкість, шумоі телоізоляцію. Також в цьому шарі є замок для зчеплення між собою окремих планок. Четвертий, нижній шар  стабілізуючий. Він на основі вологостійкого паперу і оберігає плиту ламінату від деформації. Крім того, іноді виробники додають цьому слою додаткову звукоізоляцію.

Іноді в цьому «наборі» можуть з’являтися додаткові шари. Наприклад, вологостійка плівка під декоративним папером для додаткового захисту плити HDF.

Розміри та види ламінованої підлоги

Декоративний видимий шар ламінату найчастіше імітує структуру деревини. Спочатку цей матеріал і створювався як більш дешевий варіант заміни паркету та паркетної дошки, раніше він навіть називався «ламінованим паркетом». Однак, як вже стало зрозуміло, до паркету у нього таке ж відношення, як у ламінованої ДСП до масиву.
Але не тільки паркетом може «прикинутися» ламінат. Є ламінована підлога з імітацією керамічної або цементної плитки, каменю, тканини, шкіри, фантастичних малюнків та ін. Як ви розумієте, на декоративному шарі можна зображати все, що завгодно. Все залежить від примхи дизайнера.

Поверхня ламінату може бути гладкою: матовою, напівматовою або глянцевою; або фактурною: верхній шар може повторювати текстуру дерева або інших матеріалів для більшої реалістичності. Також, панелі можуть мати фаску по периметру або по довгій стороні, знову ж для більш реалістичного відтворення натурального матеріалу. При покупці ламінату з фаскою зверніть увагу на те, щоб поверхня фаски була вкрита плівкою, як і основна поверхня, а не пофарбована. Інакше в незахищені плівкою місця проникне вода, і Ваша підлога швидко втратить привабливість.

Панель ламінату виготовляється в прямокутній або квадратній формі різних розмірів. До речі, найважливіший параметр ламінатуце його товщина. Чим підлога товстіша, тим більші навантаження винесе, тим менше ламінат буде теплопровідним  (тим теплішою буде його поверхня при відсутності системи теплої підлоги), тим стабільнішими будуть розміри панелі. Товщина ламінату  від 6мм до 12мм і найчастіше від неї буває в прямій залежності і ціна покриття.
Ширина ламінату варіюється від 90мм (імітує штучний паркет) до 400мм (імітує плитку). Найбільш поширена ширина панелейвід 185мм до 200мм.
Різною може бути і довжина. Найчастіше зустрічається довжина 12001400мм, однак, вона може досягати і двох метрів. Найменша довжинау панелей ламінату, покликаного імітувати штучний паркет або керамічну плитку.

Класи навантаження

Ламінат поділяють на декілька класів навантаження. Цифри, на які вказують відповідні класи, постійно зростають, при цьому нижчі класи поступово зникають з ринку, а значить, і з виробництва. Сучасний ринок пропонує ламінат від 31-го до 34-го класу.
31й класнайменш зносостійкий, витримує незначні навантаження в приміщеннях малої прохідності (наприклад, спальня), при правильній експлуатації термін служби біля 12 років.
34й класнайміцніший, за твердженнями виробників здатен витримувати навантаження в комерційних приміщеннях з надінтенсивною прохідністю (таких як аеропорти і вокзали).
Крім цього, виділяють 5 класів стійкості захисного шару ламінату до стирання: AC1, AC2, AC3, AC4 і AC5. Чим більша цифра, тим вища зносостійкість.

Вологостійкість і водостійкість ламінованої підлоги

Сам по собі ламінат в своєму первісному вигляді не волого і не водостійкий. І використовувати його в якості підлогового покриття в приміщеннях з підвищеною вологістю не рекомендовано. Тому що через вологу, яка проникла в структуру HDFплити, панель набрякає, коробиться і змінює свої розміри.
Але існує вологостійкий ламінат. Він виготовляється з HDF-плити, обробленої спеціальною речовиною – гідрофобизатором. Дана панель на зрізі має зелений відтінок (як і вологостійка ДСП), вона захищена від впливу вологи, в ній не розвивається грибок і пліснява завдяки антибактеріальному просоченню. Цей ламінат можна укладати на підлогу в приміщенні з підвищеною вологістю, наприклад, на кухні. Але від тривалого впливу води такий ламінат не захищений. Якщо Вас затопили сусіди або протекла пральна машина, вважайте, що Ваш ламінат безнадійно зіпсований.
Водостійкий ламінат. В його основі особливо щільно спресована плита, а всі щілини і стики панелей залиті гарячим воском. Інший варіант – замість HDF-плити в якості основи використовують пластик. Такій підлозі вже не зашкодить навіть тривала дія води, його можна укласти в ванній або навіть біля басейну.

Використання ламінату під теплу підлогу
Ламіноване покриття має малу теплопровідність, тому теплу підлогу під ламінат використовують нечасто. Однак, все частіше можливий і такий варіант.
В цьому випадку краще вибирати матеріал, спеціально призначений для використання з системою теплої підлоги. Про це виробник обов’язково зробить позначку при маркуванні ламінату.
Яку теплу підлогу укласти під ламінат? Для квартир – плівкова інфрачервона тепла підлога, для приватних будинків – водяна тепла підлога. Не можна використовувати кабель підвищеної потужності, який нагріє ламінат вище 25-30®С.

Укладання
Укладання ламінатної підлоги може проводитись на будь-якій існуючій чорновій або чистовій підлозі. Однак, перепади висоти цієї підлоги не повинні перевищувати 2 мм на 2м.
Перед укладанням ламінату необхідно постелити спеціальну підкладку. Найчастіше в якості підложки використовують спінений поліетилен, рідше – пробкову підкладку. Функції підкладки під ламінат: вологопоглинання, вирівнювання невеликих нерівностей, звукопоглинання.
Укладають ламінат найчастіше уздовж довгої стіни приміщення – це найекономічніший спосіб укладання. Але можливий і поперечний, і діагональний спосіб укладання в залежності від дизайнерського задуму.

Все, що треба знати про ламінат

Щоб розрахувати необхідну кількість панелей ламінату, розділіть площу Вашого приміщення на площу однієї панелі, додайте до отриманого числа 7% у разі поздовжнього укладання або 15% в разі діагональної укладки. Отримане число округліть в більшу сторону до найближчого цілого.
При розрахунку уточніть, які розміри вказані для панелі: габаритні (з замками) або видимої частини (вам потрібні саме вони).
З’єднання плашок ламінату здійснюється за допомогою вифрезеруваних в бічних торцях замків. Інструкцію з’єднання панелей Ви знайдете на упаковці.

Догляд
Догляд за покриттям підлоги з ламінату гранично простий. Для прибирання вистачає протирати його вологою ганчіркою. Надлишки води на ламінаті необхідно зібрати якомога швидше, щоб уникнути псування панелей. Не можна застосовувати для очищення абразивні речовини. Ними можна пошкодити поверхневий шар. З цієї ж причини небажано пересувати по ламінату важкі меблі. Для крісел на коліщатках використовуйте спеціальні прогумовані ролики або захисні килимки.

Переваги і недоліки
Плюси ламінату:
величезний вибір декорів матеріалу, що дозволяє використовувати його практично в будь-якому інтер’єрі;
більш низька ціна, в порівнянні з натуральними покриттями;
стійкість до високих температур і вогнестійкість;
екологічність: ламінат не викликає алергії, не виділяє шкідливих речовин, перешкоджає поширенню бактерій;
простота монтажу: з укладанням може впоратись не фахівець.
Мінуси ламінату:
боїться вологи і води: ламінат не можна укладати на сиру поверхню і впливати водою ззовні;
при порушенні технології укладання, підлога з ламінату може скрипіти;
статичність: ламінат притягує до себе пил, що особливо помітно на матеріалі темних відтінків. Правда, виробники борються з цим недоліком і вже існують колекції антистатичного ламінату.

Схожі статті

Поради щодо вибору правильного офісного ламінату

Ламінат як підлога часто є найменш розглянутим аспектом дизайну, коли це стосується дизайну інтер'єру офісів. Конструкція підлоги важлива як частина...
Детальніше

Ламінат та дизайн інтер’єру Вашого будинку

Ламінат вже давно популярний скрізь в будинках. Люди люблять цю підлогу з багатьох причин. Їм подобається, що вона недорога у...
Детальніше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − ten =