Вам потрібна підкладка до ламінату?

Виробники ламінату завжди рекомендуватимуть встановлювати підкладку перед укладанням ламінованої підлоги. Але чи завжди це необхідно? Хоча підкладка є безпечним виробом, в деяких випадках вона не обов’язкова.

Почніть з рекомендацій та пояснень виробників, перш ніж переходити на протилежний погляд.

Причини встановлення підкладки

Звук.Ламінована підлога настільки тонка, що їй потрібна додаткова допомога, щоб почуватись і діяти як справжня деревина. Розглянемо передачу звуку. Ви не потребуєте підкладки з пінопласту під тверду деревину з багатьох причин, і однією з причин є те, що листяна деревина обмежує передачу звуку як в приміщенні, так і на поверх нижче. Ламінат тонкий (зазвичай не більше 8 мм) і виготовлений з МДФ. Отже, підкладка підвищує звукопоглинаючі властивості ламінату.

Недоліки на підлозі. Це найбільше питання про все, що виробник підлоги може назвати недоліком підлоги. Це означає, що ваша підлога не є ідеально рівною. Підкладка допомагає запобігти пошкодженню ламінату в даному випадку.
Вологість. Потрібно мати вологонепроникну підкладку, коли існує ймовірність переміщення вологи вгору: бетонна плитка, цементна дошка і навіть стара дерев’яна підлога, що не контролюється кліматом. Покривні та парові бар’єри — це не одне й те саме. Звичайна пінкова підкладка гальмує вологість. Але є види посиленої підстилки — пароізоляція з поліпропілену.
На бетоні. Коли ви встановлюєте ламінат поверх бетону, ви можете захотіти додатковий захисний та амортизаційний шар, який забезпечує підкладка, щоб зробити підлогу м’якшою. Зверніть увагу, що підкладка не розглядається як парозахист. Виробники зазвичай рекомендують додавати пароізоляцію на додаток до підкладки.
Маржа безпеки для компанії. Відповідальність за продукцію, забезпечення широкого кола безпеки і ризик в більшості установок — це деякі причини, чому магазини ламінату дають цю загальну рекомендацію. Це справа виробників ламінованих виробів, які хочуть уникнути зайвих проблем з найбільшою кількістю установок.

Коли вам це взагалі не потрібно

Єдиний приклад, коли ви абсолютно не потребуєте підкладки, це тоді, коли у вас вже є підкладка. Збентежені?

Ваш ламінований матеріал може мати попередньо прикріплену підкладку, що робить окрему підкладку непотрібною.

Рідкісний лише кілька років тому, ламінат із заздалегідь прикріпленим накладенням тепер знаходиться в великій кількості. 20% ламінатів поставляються з попередньо встановленою прокладкою.

У цьому випадку ламінат не тільки не потребує окремої підкладки, це шкодить стійкості вашої підлоги. Якщо ви маєте попередньо прикріплену підкладку, виробники рекомендують, щоб ви все ще встановили паровий бар’єр.

Коли ви не захочете підкладки

Як правило, ви захочете поставити підкладку. Але якщо ви хочете укласти ламіновану підлогу, не використовуючи її, ось кілька протилежних поглядів на цю тему:

1. Коли вартість є проблемою

Підкладка може бути напродчут дорогою. Деяка підкладка коштує більше, ніж сама підлога.

2. Коли ваша поверхня захищена від вологості

Один популярний спосіб установки — покласти ламінат поверх вінілових покриттів. Це усуває необхідність видалення вінілової підлоги. Вінілова підлога не є або повинна бути водонепроникною. Якщо вона водопроникна, хтось встановив підлогу неправильно.

3. Коли ви не хочете пустоти під ногами

Ви помічаєте це негайно, коли йдете по твердій поверхні, як, наприклад, плитка, в порівнянні з ламінатом з підкладкою. Це особливе відчуття, що попереджає вас про те, що ви на ламінаті з пінополіуретаном.

Ламінована підлога з більш щільним повстяним підстилом  наближається за відчутттям до справжнього дерев’яного паркету.

4. Коли ви тільки що встановили підлогу

Демонтована стара підлога викликає проблеми з рівною поверхнею. Плитка залишає шматочки кераміки. Вініл — пластик і клей. Це великий хаос.

Але коли ваша стара підлога є плоскою (без виступаючих гвинтів або цвяхів) вона не потребує допомоги підкладки, щоб ідеально укласти ваш новий ламінат.

Нижня лінія

Підкладка повинна бути вибором за замовчуванням для більшості ламінатних установок. Єдиним абсолютним винятком є ​​те, коли ваш ламінат має попередньо прикріплену підкладку. Ви на 100% додатково купите підкладку, якщо ви врахуєте кілька умов — важчий тиск на ступню без підложки, збільшення звуку та можливу вологу.

Схожі статті

Бюджетний ламінат для домашнього ремонту

Облаштування матеріалами будинку, відремонтованого так, щоб відобразити сучасні тенденції, нелегке завдання. Оскільки існує безліч різних варіантів вдосконалення будинку, з точки...
Детальніше

Ціна укладки ламінату

Одне з головних міркувань, яким зайняті домовласники при виборі свого наступного типу підлоги – це вартість. Окрім вартості матеріалів, ви...
Детальніше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *