Ремонтуємо підлогу власними руками

Своя квартира часто призводить до надбання господарями іншої професії – майстра на всі руки. Зрозуміло, що це не обов’язково, тому що завжди є варіант наймати людей, які можуть за вас все відремонтувати. Якщо вам пощастить – навіть швидко і ефективно, хоча й дорого. Але для досягнення таких результатів, потрібно розглянути, коли і що потрібно зробити. Відверто кажучи, ви знаєте, як відремонтувати підлогу в домі? Про реконструкцію, коли малюють фарбою на дошці чули всі, але це не реконструкція, а салдепія.

Давайте просто зізнаємось собі – поки в підлогу не провалюються ноги, ми навіть не думаємо її ремонтувати чи міняти. Проте, відклавши заміну ненадійної підлоги, ми дійсно дотягуємо до цих безрадісних подій, і тоді нам доведеться терміново мати справу з заміною підлоги, вклавши у це всі кошти, які є у нас. І ось, виявляється, що коли справа доходить до ремонту підлоги квартири, ціна часто є обмежувальним чинником. У випадку не дуже товстого гаманця найбільш цікаві ідеї мають “погану” ціну, викрикувану у стилі “настільки дорого!” або навіть “… з ним”. Тому краще заздалегідь оцінити свої можливості, а не розгойдуватися на старій підлозі, як капітан на “Титаніку”.

Тепер більше про потребу ремонту підлоги.

Тим хто вже оновив підлогу найближчим часом (принаймні, 5-10 років тому), занадто рано думати про ремонт. Але людям, які мають підлогу, що не замінювалася з моменту будівництва будинку, очевидно, варто її перевірити.

У старій будівлі розташовується стандартна підлога – плита, покрита керамзитом (або сміттям) і покрита бетонною стяжкою, покладена поверх ізоляції (швидше за все, вже стала непридатною, якщо взагалі такою була) і, нарешті, дерев’яною підлогою. Загалом, покладені на совість дерев’яні дошки висушеної  правильно підлоги, можуть бути досить довговічними. Але якщо підлога скрипить і стогне і вже згинається під час ходьби, а між дошками є очевидні прогалини, то треба думати не тільки про ремонт, але і про заміну підлоги, хоча б частково. І це не означає, що старий зношений паркет просто треба накрити лінолеумом – цей гламурний підхід довго не протягне. Тому перед тим, як викладати щось з нових продуктів зверху старої підлоги, слід мати можливість посилити та вирівняти старий рівень, що стане основою для більш модного покриття. І це можна зробити двома способами:

 • замінити або відремонтувати старі листяні породи
 • зніміть старі дошки з дерева і залийте звичайну бетонну підлогу

Розглянемо обидва варіанти ремонту підлоги.

Ремонт дерев’яної підлоги є доцільним, якщо ви впевнені, що база в порядку, і вам тільки потрібно трохи її посилити.

Послідовність в процедурі проста:

 • очистіть дошки від фарби або лаку – найкраще прихопити шліфувальний верстат;
 • перевірте дошки – гнилі, тріснуті, загалом, ненадійні повинні бути зняті, щоб замінити новими;
 • перевірте фіксацію дошки на балки – якщо дошки були прибиті, вам потрібно забити цвяхи глибше (щоб шапка занурилась в дошку принаймні на 5 мм) і додатково покласти їх на гвинти, які набагато надійніші, ніж цвяхи;
 • маленькі прогалини закривають спеціальною мастикою для дерева, це штукатурка ями, в якій вмонтовані цвяхи та гвинти,
  більше половини сантиметрової щілини шириною;
 • зніміть пил і сміття – спочатку за допомогою пиловсмоктувача або щітки, а потім вологою ганчіркою;
 • нанесіть на оновлену поверхню фарбу або лак, або покрийте будь-яким іншим матеріалом для вашої підлоги.

Цей простий ремонт під силу навіть новачкам. Але, як кажуть, краще раз побачити, ніж сто разів почути, тому перевірте процес ремонту підлоги в квартирі на відео.

Проте коли більше половини підлогових дощок підходять тільки для утилізації, легше зробити повну заміну.

Тепер процес укладки підлоги більш надійний. Сучасні дошки з твердих порід дерев, виконані з язичковим пазом на одній стороні дошки, а інша гребінець щільно, без прогалин, поєднуються одна з одною, особливо якщо таке укладання зміцнює місця стику. Єдиним недоліком повної заміни дерев’яних підлог є ціна. Але такі поверхні (повністю з деревини) називають найбільш міцними і екологічно чистими.

Однак, якщо ви все ще хочете щось більш модерністське (наприклад, ламінат з декором дерева, лінолеум або плитку), краще повністю зняти стару дерев’яну підлогу і зробити тверді бетонні підстави.

Ремонт бетонної підлоги квартири

Переконаний, що звичайний підлокітник підлоги вже не допомагає, вам потрібно починати з основ – бетонної стяжки. Найголовніше в даній роботі – це можливість зробити абсолютно гладку і рівну підлогу, оскільки будь-які сучасні підлогові покриття витримують гарантійний термін лише за таких умов. В наш час, гладка і довговічна бетонна підлога може бути виконана кількома способами:

 1. Залийте звичайну цементно-піщану суміш;
 2. Заповніть вже підготовлені сухі цементні суміші;
 3. Гіпсокартонні плити – так звані “сухі стяжки”.

Детальніший опис цих варіацій створення бетонної підлоги буде далі, але тепер кілька слів про підготовку.

Попередні підготовки до стяжки в будь-якому з наступних способів однакові:

 • повністю зніміть старий паркет та дошки дерев’яної підлоги;
 • очистіть від сміття та інших непотрібних додатків весь підземний простір;
 • прокладка гідроізоляції (зазвичай використовується пластикова плівка, на якій смуги перекриваються з зазором 10-15 см);
 • клей стрічки вздовж стін, компенсують розширення-стиснення при зміні температури і підвищують надійність бетонної підлоги;
 • прокласти керівні маяки (для тих, хто робить бетонну підлогу руками, ця операція потрібна!);
 • при необхідності (у випадку сухої стяжки або занадто великої висоти) заповнити площу керамзитом з піском або іншою сухою сумішшю, рекомендованою виробником для бетону;
 • для затвердіння бетонної підлоги шляхом заливки цементної суміші можна застосовувати армування – укладання дротяної сітки.

Наступним кроком є ​​просто заливання або встановлення більшості зв’язків.

Як ми всім розуміємо, проста цементно-піщана суміш використовується для заповнення підлоги впродовж тривалого часу і дуже добре перевірена (особливо привабливою є ціна). До недоліків можна віднести лише тривалість висихання (принаймні, 28 днів), а сам процес заливання – це брудна і напружена робота.

Оскільки в даній ситуації є краще підготовлені суміші: суміші надійні, час встановлення яких – від 1 до 10 днів, а заливання легше і простіше, оскільки суміш розбавляють до напіврідкого стану, в якому набагато легше взяти ідеальний рівень. Крім того, існує також самовирівнююча суміш, в якій цей процес максимально полегшений. Але з посиленням простоти використання посилюються і ціни, хоча це нікому не потрібно пояснювати.

І, нарешті, створення сухої стяжки тішить нас, як тішить і швидкість процесу, і легкість установки, і зменшення бруду та ідеальні результати. Кусати буде лише ціна, але до цього ми вже звикли.

Це основи в ремонті підлоги квартири, які ми дізналися. Проте в більшості випадків це не було фінішним етапом. Чи ми відремонтували стару дерев’яну підлогу або виготовляли нову бетонну підлогу, ми як і раніше хочемо чогось більш цікавого, теплого і красивого … І настане час вибрати фінальний акорд.

Всі види підлогових покриттів в наш час можна поділити на 3 категорії:

 1. М’яка (це включає в себе килим, лінолеум, пробкову підлогу з крихітних гумових плиток);
 2. Масивна деревина (дерев’яні дошки, паркетна дошка, ламінована підлога);
 3. Твердий камінь (керамічна плитка, плитка зі справжнього або штучного каменю).

При вільному доступі до цілого ряду таких матеріалів можна створити не тільки красиву та зручну підлогу, але й оригінальні дизайнерські ефекти.

Судячи з опису, ремонт підлоги в квартирі не настільки складний процес, і цілком можна зробити все власними руками. Однак пам’ятайте, що один ремонт – це дві повені, а неправильний режим відновлення може збільшити час обробки до нескінченності. Тому чітко плануйте етапи ремонту і свій капітал, а також, що найважливіше, валютні обмеження для кожного розділу. Радості вам у новій модній оселі!

Схожі статті

5 причин, чому Вініловий Ламінат ідеально підходить для кухні

Кухня часто є серцем будинку, і тому підлога повинна переносити щоденний знос, зберігаючи при цьому красивий вигляд. Нижче ви можете...
Детальніше

Перетворіть свою спальню за допомогою дизайну підлоги

Згідно статистики ріелторських агенцій 2016р, покупці житла, які вперше з'явилися у домі, розглядали спальню як головний пріоритет для внутрішніх ремонтів....
Детальніше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × one =