Ламінат — ціна залежить від якості плити і замків

Ламінат відрізняється не тільки декорами. Його ціна залежить від:

 • товщини плити,
 • зносостійкості верхнього декорованого шару,
 • якості замків для з’єднання планок між собою,
 • наявністю фаски.

Крім того, у його вартість включено:

 • доставку,
 • оподаткування,
 • митні збори
 • інші витрати, які не оминути на шляху “завод-покупець”.

Як впливає на ціну якість дошки?

В основі ламінату  — плита з матеріалу МДФ або HDF. Другий варіант міцніший за рахунок підвищеної щільності (кг/м3), тому ламінована підлога з HDF плити буде дорожчою. Для підвищення вологостійкості, матеріал додатково обробляють гідрофобизатором, що також додає декілька гривень до вартості квадратного метра. Для кухні і ванної випускають окремий вид ламінованого покриття — вініл. В його основі плита з полівінілхлориду, яка абсолютно не боїться води і не горить.

Верхній декорований шар і вартість

Зовнішній шар для захисту від пошкоджень покривають спеціальною плівкою (чим краща її якість, тим більша ціна). Рівні зносостійкості такого шару: 31, 32, 33, 34. Надійний рівень стійкості до подряпин – AC5. На глянцевий ламінат додатково нанесено декілька шарів лаку.

Фаска впливає на собівартість

Більшість варіантів ламінованої підлоги для краси (імітація натуральних дерев’яних дощок) і практичності (легкий монтаж, візуальне прикриття нерівностей основи для підлоги) оснащені 4-х сторонньою фаскою (фарбована – v, або пресована -u). На виготовлення фаски йдуть додаткові матеріали та енерговиттрати, які також впливають на ціну.

Замки

Хоча багато колекцій ламінату схожі між собою за декором, а процес їх укладки суттєво не відрізняється, замки можуть бути абсолютно різними по своїй конструкції. Все залежить від того, які функції на них покладено. Більшість замкових кріплень мають декілька згинів під прямими і не дуже кутами, утворюючи зигзаги для того, щоб перешкодити попаданню води між планки. І водночас, така складна форма не повинна перешкоджати легкому монтажу. Для захисту від вологи, їх додатково обробляють воском. Чим міцніший замок, чим надійніше він захищає від вологи, тим вища його вартість.

Доставка і ціна на ламінат

Тут все залежить від відстані і способу доставки. Чим дальше країна-виробник, тим, відповідно, дорожчою буде логістика. Відрізняються також розцінки при доставці морем чи суходолом.

Ціновий діапазон

 1. Квадратний метр ламінату із звичайної мдф плити товщиною 8 мм, зносостійкістю 32-го класу, без фасок коштуватиме в середньому 7-8 дол.
 2. 33-й клас зносостійості+HDF плита + фаска + якісні восковані замки = 11-15 дол.
 3. Вініловий ламінат з плитою завтовшки 4 мм із замками, декором під дерево та фаскою — 20 дол.

Висновок

Дешевший ламінат часто обходиться власникові дорожче в довгостроковій перспективі. Справа в тому, що його термін придатності може бути в 2 рази коротшим, а мінімальний захист від зносу і розливів води ще більше скорочує тривалість “життя” такої підлоги. І в кінцевому результаті всього через декілька років приходиться міняти підлогове покриття. Так що подумайте, чи варто витрачати гроші на дешевий ламінат.

Схожі статті

5 причин, чому Вініловий Ламінат ідеально підходить для кухні

Кухня часто є серцем будинку, і тому підлога повинна переносити щоденний знос, зберігаючи при цьому красивий вигляд. Нижче ви можете...
Детальніше

Ціна укладки ламінату

Одне з головних міркувань, яким зайняті домовласники при виборі свого наступного типу підлоги – це вартість. Окрім вартості матеріалів, ви...
Детальніше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *