Дерев’яна підлога чи ламінат?

Кожен любить натуральну дерев’яну підлогу, яка не тільки виглядає красиво, але також підвищує цінність вашого будинку. Підлога з твердих порід поставляється практично будь-яким деревом, яке можна уявити, від класичних видів, таких як дуб, вишня та горіх до екзотичних лісів, таких як фруктова деревина, мербау та тик. Екологічно обізнані варіанти включають підлоги з дерев, вирощених у стійких лісах; регенерована підлога, в якій видно недоліки, які додають унікальну патину; і бамбук, який насправді є травою, але дуже міцний. Якщо ви хочете встановити нову дерев’яну підлогу, обов’язково обирайте дерево, яке підкреслює стиль вашого будинку або стиль, який ви прагнете створити в майбутньому.

Матеріали та ціни

Дерев’яна підлога має широкий діапазон ширини, дизайну та обробки. Пластини можуть бути або твердим деревом різної товщини, або вони можуть бути інженерними дошками, що мають більш тонкий шар натуральної деревини, прикріпленої до інженерного субстрату, який може бути нанесений безпосередньо на бетонну підлогу. Підлога з масиву повинна бути нанесена на фанерну підлогу. Якщо ви хочете встановити нову дерев’яну підлогу у вашому домі, зверніться до фахівця, який допоможе вам вибрати найкращий для вас варіант. Оскільки дерев’яні підлоги можуть досить дорогі, перш ніж продовжувати, отримуйте котирування та реферали від кількох монтажників. Початкова вартість дерев’яної підлоги становить близько $ 10 за квадратний метр, але встановлення та демонтаж існуючої підлоги, фарбування та лакування нової — може втричі або вчотири рази збільшити вартість підлоги.

Технічне обслуговування та реконструкція

Якщо у вас вже є дерев’яна підлога, повторна обробка може дати їй новий, оновлений вигляд. Якщо у вас є підлога, що потребує повторної обробки, ви можете орендувати шліфувальну машину та спробувати надати їй свіжості. Проте це складний процес, оскільки шліфувальні машини важко контролювати, вони генерують купи деревного пилу і можуть пошкодити підлогу, якщо вони не використовуються належним чином. Вам також доведеться нанести поліуретанове або уретанове покриття, обидва з яких важко використовувати, і вони утворюють запаморочливі пари. Для більш дорогих, але менш трудомістких та ризикованих варіантів, зверніться до фахівця у вашому регіоні. Деякі поверхні можуть бути відновлені, використовуючи метод, що відомий як процес скринінгу. (Деякі фахівці вказують, що навіть процес скринінгу виробляє тонкий пил і підходить лише для певних поверхонь).

Для природного, нетоксичного варіанта обробки, розгляньте можливість використання засобу для видалення верхнього шару — гель на основі сої та тунгового масла. Це довгий процес.

Ламінат

Для тих, хто шукає більш економічний варіант, ламінована підлога може бути відносно недорогою та простою у встановленні альтернативою традиційному дереву. Сьогоднішній ламінат з деревини дає  можливість вибору дерева у різних відтінках і текстурі. Виробники пропонують реалістичні поверхні, скошені краї, незвичайні деревні зерна та кольори від білого до глибокого шоколадно-коричневого кольору.

Що нового

Шукайте природні текстури, побіленну сосну і тоновані поверхні. Багаті темні тони дерева стають популярним вибором для підлоги і додають тепло до випадкового декору. Також набирають популярність італійські варіанти дорогих і екзотичних лісів Африки, Азії та Південної Америки, таких як тик і мербау. Гарні новини про цю тенденцію: споживачі можуть мати підлогу з виглядом рідкісних екзотичних лісів, або своїх кишенькових книг.

Ціноутворення

Вартість ламінату залежить від стилю та якості. Загалом, дошка ламінату по вартості покупки і монтажу буде приблизно на третину дешевше ціни на натуральний дерев’яний або кам’яний аналог. Ламінат з прямим тиском, позначений “DPL”, підходить для більшості житлових приміщень та дешевший, ніж ламінат високого тиску (позначений як “HPL”). Вартість підстилки, яка покриває підлогу, може відрізнятися залежно від поверхні, яка буде покрита.

Установка

Ламінат швидко укладається і дозволяє легко оновлювати поверхи самостійно. Планки споруджені фаскою і пазами з усіх чотирьох сторін, таким чином вони зафіксовані на місці. Для додаткової водонепроникності виготовляють ламінат з вінілової плити.

Загалом ламінована підлога може “плавати” над існуючими поверхнями, не прив’язуючись до старого шару підлоги. Ламінат можна встановити безпосередньо над старою поверхнею — деревом або бетоном, але не над килимом. Ви повинні видалити килим і прокладки перед установкою ламінованого покриття. Якщо ламінат не має своєї підкладки, потрібне додаткове встановлення поліуретанової підкладки під ламінованими дошками. Вибір підкладки буде варіюватися в залежності від того, чи потрібна вона для блокування вологи, як на бетонному першому поверсі, чи вона має забезпечити звукоізоляцію на верхніх поверхах.

Технічне обслуговування

Магазин ламінату Homwest рекомендує:
• Ніколи не використовуйте абразивні засоби чи сталеву шкуру, щоб очистити ламіновану підлогу і якнайшвидше протирайте розливи.

• Захищайте від подряпин, не перетягуючи важкі меблі по всій поверхні, або використовуйте спеціальні засоби для переміщення меблів. Подумайте про розміщення роликів або повстяних підкладок під ніжками для меблів.

Схожі статті

5 причин, чому Вініловий Ламінат ідеально підходить для кухні

Кухня часто є серцем будинку, і тому підлога повинна переносити щоденний знос, зберігаючи при цьому красивий вигляд. Нижче ви можете...
Детальніше

Купити турецький ламінат в Україні – це просто

Прийшла весна, повіяло новими віяннями і ми вирішили розширити асортимент ламінату в Україні. Тепер ми завозимо турецький бренд Camsan. Компанія...
Детальніше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *